טיול לאתיופיה

מתכננים טיול לאתיופיה? ברוכים הבאים!


אתיופיה לא דומה לשום מקום אחר על פני כדור הארץ. זו ארץ יפהפייה, מבורכת בהיסטוריה עתיקת יומין, חיות בר נהדרות משוטטות בה בעדרים עצומים ולא מעט שבטים אפריקאים פראיים חיים בה.

ילדים שפגשנו במהלך טיול לאתיופיה

טיול לאתיופיה – השפע של הטבע

טיול לאתיופיה הוא הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות עבור הנפש שלכם בזמן הקרוב. טיול לאתיופיה הוא מסע לאחת המדינות היפות ביותר באפריקה אשר נופיה אדירים. הן בקנה המידה שלהם והן ביופי. הנה מקום שבו אפשר לטרק בגובה של יותר מ-3000 מטר מעל פני הים (הרי סימיאן ובאלה) ומיד לאחר מכן לבקר במקום הנמוך ביותר ביבשת אפריקה, מישורי מדבר דנקיל. בין לבין, יש רמות מיוערות ומדבריות, קניונים מחורצים ומפותלים וסוואנה סוחפת, אגמים גדולים ומישורים גבוהים. אם תקדישו לכך מעט זמן, תוכלו למצוא גם ציוני דרך בעלי משמעות רבה, ממקורות הנילוס הכחול ועד שוב, המישורים הנמוכים של דנאקיל, שבתוכם נישאים 25% מהרי הגעש הפעילים באפריקה.


תכנון טיולים באנר

היסטוריה מופלאה

כנסייה באתיופיה
כנסייה באתיופיה

אתיופיה, המדינה האפריקנית היחידה שנמלטה מהקולוניאליזם האירופי, שמרה על חלק גדול מהזהות התרבותית שלה וסיפורה הוא אחד המרתקים ביותר באפריקה. הכל מתחיל עם לוסי, אחת מאבותינו הקדומים המפורסמים ביותר, ממשיך אל אקסום העתיקה עם האובליסקים שלה ושובל שמלתה של מלכת שבא, ולאחר מכן אל הנצרות ואל עם ישראל. בשונה מכל כך הרבה מקומות אחרים באפריקה, הקדמונים כאן השאירו מאחור לא מעט אנדרטאות יוצאות דופן שסימלו אמונה וכוח ואשר שימשו מוקדי משיכה לכל כך הרבה מסעות נפלאים.

airalo ad

טבע קסום

צפרות באתיופיה
צפרות באתיופיה

ברוכים הבאים לאפריקה. אתיופיה היא ביתו של הזאב החבשי, הכלב הכריזמטי הזה חי מסביב להרים הגבוהים של שמורת סימיאן והרי באלה. יש קופי בבון זנוב על פני הרמה הצפונית הגבוהה כמו גם פרימטים אחרים. גם חובבי הציפורים ימצאו המון מה לעשות באתיופיה כי היא מדורגת בין יעדי הצפרות הטובים ביותר באפריקה. יש פילים בבאביל, תנינים בנחיסאר וצבועים בהראר, בירת האיסלאם של אתיופיה. כביכול לא משהו שאי אפשר לראות בכל גן חיות אבל בינינו, מעטים המקומות בעולם בהם אפשר לראות את בעלי החיים הללו חיים בטבע כמו אבות אבותיהם בעולם הקדום.

שבטים פראיים ותרבויות עתיקות

בן אחד השבטים בעמק נהר האומו
בן אחד השבטים בעמק נהר האומו

כאשר מדובר בתרבויות אנושיות, באתיופיה יש עושר רב של שבטים ומסורות בנות אלפי שנים כמו שבטי הסורמי, אפאר, מורסי, קארו, האמר, נואר ואנוק שמנהגיהם הקדומים נותרו כמעט ללא פגע. הגישה לתרבויות האלה ולהישארות בהן דומה לחזרה אל העבר במכונת זמן. גולת הכותרת של כמעט כל טיול כאן הוא אחד מני הפסטיבלים הרבים שיש פה. זה חלק בלתי נפרד מהתרבות המסורתית, מהטקסים עתיקי היומין לציון טקסי המעבר אל הבגרות ועוד… ההשפעה של האירועים האלה על כל מי שהולך לעשות טיול לאתיופיה היא עצומה. הזיכרונות האלה יישארו איתכם לכל החיים.

מלונות מומלצים לטיול שלכם באתיופיה תמצאו בקישור הזה

החוויות הכי טובות שתוכלו לחוות באתיופיה

קיטפו - Kitfo
קיטפו – Kitfo

המקומות הכי מעניינים באתיופיה

מידע נוסף על יעדים שונים בתוך אתיופיה

מלונות מעולים באתיופיה תמצאו פה