מלונות ולינה באתיופיה

אתיופיה היא מדינה מתפתחת אשר מושכת אליה תיירים מכל רחבי העולם. בעיקר כאלה שמחפשים חוויות טבע יחודיות, נופים מגוונים ותרבות מרתקת. תנאי הלינה באתיופיה הם לא מזהירים בדרך כלל ולרוב כוללים חדרים בינוניים, עם בעיות בעיקר של מים, ניקיון וחשמל. כדאי שתתכוננו מראש לתנאים מעט פחות נוחים ממה שנהוג במלונות ביבשת אירופה למשל.


שלט נאון הוטל מלון

גם בחדרים היקרים יותר, יהיה קשה לבטל את הפסקות המים והחשמל או להיפטר מהפרעושים במיטה. (מומלץ להביא תכשירים נגד חרקים ולבדוק את החדר לפני שאתם משלמים). בדקו בעיקר את ניקיון המיטות, זרם המים, השקעים והאם יש כילה בחדר (או שתביאו אחת משלכם). באדיס אבבה תמצאו בתי מלון לכל כיס, החל בשרתון המפואר, הילטון וכן מלונות לתקציב ממוצע כגון Ghion, Wabi-Shebele ועוד.

אפשר גם באוהל

אחד הפתרונות האפשריים הוא להקים אוהל. אמנם לא בכל מקום תמצאו אתרי קמפינג בהם תוכלו ללון. לפעמים אף ההפרש בין מחיר חדר לאוהל יהיה לא משתלם. חשוב גם להבהיר שתנאי הלינה בקמפינגים באתיופיה דומים לתנאים במדינות עולם שלישי אחרות, והם לא תנאי הלינה שאתם רגילים אליהם בעולם המערבי.


תכנון טיולים באנר

ישנם אתרי קמפינג מסודרים שמספקים חשמל על ידי גנרטורים, לא תמיד באופן סדיר ומים למקלחת (קרה). מזג האוויר באתיופיה הוא נוח ברב עונות השנה, החודשים יוני ויולי אמנם גשומים אבל למעט עונה זו, לינה באוהל באתר קמפינג עלולה להתגלות כחוויה מרנינה ויחודית.

airalo ad

לינה במלונות דרכים

מרבית מלונות הדרכים שתתקלו בהם באתיופיה הם ברמה של שני כוכבים ומטה עם הפסקות מים וחשמל ותנאים לא ממש נוחים.

מלונות חמישה כוכבים

כל מלונות 5 כוכבים באדיס אבבה והסביבה מתגאים בסטנדרטים של איכות מעולה, מזון מגוון, שלל אפשרויות בידור ופנאי ומתקנים שונים שיעניקו לכם את השהות הנוחה ביותר. אחד המלונות הפופולריים הוא גולדן טוליפ אדיס אבבה אבל ישנם עוד מלונות טובים נוספים ברחבי העיר.

הערה חשובה

דבר נוסף שחשוב לדעת לגבי לינה באתיופיה – ישנם מקומות שלא יסכימו שזוג מאותו מין ישנו ביחד באותו חדר, (עקב האיסור על זוגות חד-מיניים במדינה). נסו להתעקש בקבלה, להסביר שאתם חברים טובים או קרובי משפחה ולא בני זוג. יחד עם זאת, קחו בחשבון שיהיו מקומות שבהם שתאלצו ללון בחדרים נפרדים (ולשלם יותר כסף) או פשוט לעבור לגסט האוס אחר, ליברלי מעט יותר.

מלונות באתיופיה

לא מצאתם מלון מתאים? חפשו כאן מקום לינה אחרBooking.com