כרטיסי סים ותקשורת סלולרית באתיופיה

הדרך הטובה ביותר להבטיח תקשורת סלולרית וחיבור אינטרנטי באתיופיה היא רכישת כרטיס סים מקומי או רכישת כרטיס איסים דיגיטלי שמאפשר גלישה באתיופיה. למרות שבאתיופיה יש רשת אינטרנטית אלחוטית, לא בכל מקום היא נגישה, מהירה ו/או חינמית. המשמעות היא שאם אתם צריכים אינטרנט על מנת להתקשר, לתכנן את המסלול או לתאם עם סוכנויות טיולים, חברות להשכרת רכב או בתי מלון כשאתם נמצאים באתיופיה, אתם חייבים טלפון עם סים או איסים שמאפשר גלישה אחרת העלויות שתשלמו עלולות להיות לא הגיוניות.


כרטיסי סים

רכישת חבילות סלולריות לאתיופיה מהארץ

אפשרות אחת היא להצטייד בכרטיס חיוג מהארץ שכולל חבילה של דקות שיחה, מסרונים וגלישה באינטרנט במחיר קבוע מראש.

אתיופיאן טלקום – Ethiopian Telecom

מומלץ לרכוש סים מקומי שמאפשר גמישות הודות לאפשרות הטענה. באתיופיה לרוב כרטיסי הסים יהיו של חברת התקשורת האתיופית Ethiopian Telecom ויש צורך להירשם במערכת של החברה באמצעות הנציגים שלה באחד ממרכזי השירות באתיופיה.


תכנון טיולים באנר

הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא באמצעות משרד החברה בשדה התעופה באדיס אבבה, אבל לרוב אפשר לעשות זאת גם בערים מרכזיות אחרות.

airalo ad

יש להצטייד בדרכון (או צילום שלו) ותמונת פספורט. חשוב לזכור שלא בכל מקום באתיופיה ניתן למצוא חנויות שמצוידות במכונות צילום, כך שכדאי מאוד להוסיף את שני אלו לרשימת הציוד שלכם לאתיופיה רק קחו בחשבון שתורים ארוכים באתיופיה זה עניין שבשגרה.
Booking.com

אגב, כרטיסי סים שנמכרים בדוכנים אינם מצריכים הצגת מסמכים כלשהם או עמידה בתור, אבל לרוב הם יקרים יותר ומומלץ כמובן להעדיף את האפשרות השנייה שנחשבת אמינה יותר.

לאחר שתקבלו את הכרטיס, לצורך הפעלת הסים יש לרכוש חבילת גלישה/זמן אוויר. רכישה זו נעשית באמצעות כרטיסים שאותם ניתן לרכוש באחד משתי האופציות הבאות:

  • דוכנים ברחוב (אלו לרוב נמצאים באזור כנסיית השילוש הקדוש בפיאצה של אדיס אבבה).
  • חנויות שמתמחות בתחום הסלולרי, למשל מרכז הטלקום שנמצא אף הוא באזור זה.

ההפעלה דומה בכולם: חיוג למספר 909 ואז בחירה בין האפשרויות – לחיצה על הספרה 1 לצורך הטענת הכרטיס ועל הספרה 2 לצורך בירור היתרה (או # 804*). לרוב שליחת סמס לרוב מחויבת בהתאם לאורך המסרון.

טיפים נוספים

  • מומלץ מאוד לרכוש חבילת גלישה בכרטיס איסים (ללא כרטיס סים פיזי) וכך ניתן לרכוש עוד נפח גלישה באופן דיגיטלי בלי לחפש קיוסק קרוב או להתעסק עם החלפת כרטיסים פיזית.
  • חשוב לזכור שאתיופיה היא מדינה נוצרית ולכן רוב החנויות והדוכנים הסלולריים סגורים בימי ראשון – מה שאומר שכדאי להתכונן מראש גם מבחינת יום הטיסה.
  • כדאי לבדוק אפשרות של שימוש בכרטיסי סים שהותירו מטיילים אחרים. בבית חב"ד באדיס אבבה לעיתים מצטברים כרטיסים כאלו, אבל לא מומלץ לבנות על האופציה הזו כי זה עניין של עיתוי או מזל (או שניהם…).
  • בכל מקרה וודאו שכרטיס הסים כולל אופציה לגלישה באינטרנט.
  • מאמר: איך לגלוש באינטרנט מהיר באתיופיה.