מערב אתיופיה

איכר בפארק הלאומי גמבלה - מערב אתיופה

איכר בפארק הלאומי גמבלה – מערב אתיופה


מערב אתיופיה הוא גן עדן של חיות בר כולל קופים לצידי הדרכים, פילים בקרחות יער וציפורים אנדמיות שונות. איזור זה של אתיופיה נהנה מגשם כל השנה והקרקעות במקום דשנות ומיוערות והן ביתן של המשקה האהוב בעולם – קפה ערביקה – היבול העומד בבסיס הייבוא המקומי.

 • עמק נהר האומו – בעמק לאורך הנהר חיים שבטים עם תרבות ומסורת יחודיים. צורת ההתנהגות, הלבוש מאוד שונה מהתרבות המערבית.
 • בפארק הביוספרי קאפה יש יותר מ-5000 מיני צמחים כולל מינים רבים של קפה בר וזני קפה משובחים כמו קפה ערביקה שגדל כאן בשפע ללא הפרעה.
 • הפארק הלאומי גמבלה הוא השני בגודלו באפריקה בהקשר לנדידת אנטילופות. במקום עוברות כמיליון אנטילופות כל שנה ממרץ עד יוני בדרכם מדרום סודן. הפארק הוא גם ביתן של ציפורים אנדמיות ונדירות שונות.
 • אל הר וונצ'י יש מסלולי טיול יומיים, טיולים על גבי פרדות וטיולים בגובה 3386 מטר מעל פני הים בינות ללועות געש לא פעילים ולאגם שבמכתשו. את התמונה הקדומה משלימים מנזרים באי שבאגם המתוארכים מהמאה ה-13.
 • נמל גמבלה נמצא ביובל רחב של הנילוס. יש לו היסטוריה עשירה ונמצאים בו המוני דייגים מקומיים.
 • בפארק הלאומי צ'ברה-צ'ורצ'ורה אפשר לעקוב אחרי פילים ובאגמים ובנהרות של הפארק אפשר לצפות בהיפופוטמים ובציפורים.
 • אחוזת הקפה בבקה היא מקום נפלא ללמוד בו על תהליכי גידול, יצור והכנת הקפה. בנוסף היא גם יעד צפרות מעולה וניתן לצפות בה גם בתאואים אדומים וחומים.
 • קיביש היא נקודת יציאה לטיולים במערב עמק אומו, ביתם של אנשי סורמה המרתקים מבחינה תרבותית.
 • אמבו הייתה יעד התיירות המועדף על קיסר אתיופיה היילה סילאסי והיא משופעת במעיינות חמים טיפוליים ובמפלים.
 • אתר טייה (Tiya) המסתורי הוא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו והוא כולל 300 מגאליטים חרוטים מהמאה ה-13 שמסמנים כנראה קברי אחים. זהו אתר המורשת של אונסק"ו הקרוב ביותר לאדיס אבבה ובו שדות אבנים מסתוריות של טייה (Tiya) שממוקמות כ-88 ק"מ דרומית לאדיס אבבה. לא ידוע הרבה על האנשים שהקימו את המונוליטים הללו או המשמעות שמאחורי החרבות הססגוניות, המעגלים המקושטים והמאפיינים אשר חרוטים עליהם, אך ידוע שהם שרידים של תרבות אתיופית עתיקת יומין.
 • הפארק הלאומי אומו – הוא הפארק הגדול ביותר באתיופיה. זה אחד האזורים המרתקים באתיופיה ובו יש בעלי חיים פראיים ושבטים פראיים עם מסורת עתיקת יומין.
 • הפארק הלאומי מאגו – שהוכרז במטרה לשמר את האוכלוסיות הגדולות של חיות הבר באזור. בפארק חיים בני שבט המורסי. השבט הכי מקושט באתיופיה.

לינה במערב אתיופיה

לינה ברמה בינונית אפשרית ברוב הערים במערב אתיופיה וניתן ללון בתקציב נמוך גם בכפרים. בתי הארחה פשוטים ונוחים נמצאים בפארק הביוספרי קפה ובאחוזות הקפה טפי ובבקה. קמפינג היא אופציה אפשרית רק בדרום מערב אומו ובפארקים הלאומיים גמבלה וצ'ברה-צ'ורצ'ורה. לפירוט על מקומות הלינה השונים הקליקו כאן או חפשו במפה הדינמית כאן:


Booking.com


תכנון טיולים באנר
היפופוטם באחד מאגמי מערב אתיופיה

היפופוטם באחד מאגמי מערב אתיופיה

airalo ad

בריאות במערב אתיופיה

מלריה נפוצה בדרום מערב אומו ובגמבלה וממומלץ לקחת תרופות למניעת המחלה.

אקלים במערב אתיופיה

האקלים במערב אתיופיה משתנה לפי הגובה ולכן מומלץ להצטייד בבגדי קיץ ואביב ולא לשכוח גם מעילי גשם.

איך מגיעים אל מערב אתיופיה

בטיסה

אתיופיאן אירליינס מציעה מאדיס אבבה טיסות לערים המרכזיות במערב אתיופיה. חברות תעופה מקומיות מציעות טיסות שכר וכן טיסות לפי דרישה.

ברכב

רוב הכבישים במערב אתיופיה הם כבישי אספלט ומיעוטם אינם סלולים ולכן אינם נגישים בעונה הגשומה. הפארק הלאומי גמבלה, מערב עמק האומו וכן מספר יעדים נוספים נגישים אך ורק ברכבי שטח.

*פוסטים נוספים על מערב אתיופיה