5 דברים שאתם חייבים לעשות בארבה מינץ'

ארבה מינץ' - פריפריה זה לא

ארבה מינץ' – פריפריה זה לא


אמנם העיר ארבה מינץ' שבדרום אתיופיה נמצאת כ-500 ק"מ מבירת אתיופיה אדיס אבבה, אבל היא הכל מלבד פריפריה. העיר לא רק מאכלסת כ-100,000 איש ונמצאת בגובה של 1285 מטר מעל פני הים, אלא בהחלט מצדיקה את שמה האמהרי שמשמעותו "40 מעיינות". מעיינות אלו מספקים את מי השתייה לעיר, ליער פיקוס ענק וכן למטעים של מנגו, בננות, הדרים וגויאבות, כך שהיא תשביע את רעבונכם הן תיירותית והן קולינרית.

בעיר ובסביבותיה יש שפע של אטרקציות, כך שהבחירה ביניהן קשה ולעיתים אף בלתי אפשרית. כשמוסיפים לכך את העובדה שבמקום שורר מזג אוויר נוח מתקבלת תוצאה אחת – מקום שאסור לכם לוותר עליו בטיול הבא שלכם באתיופיה. לכן החלטנו להרים את הכפפה ולספר לכם על 5 האטרקציות שהן בגדר חובה, כלומר האטרקציות ששום ביקור בארבה מינץ' אינו שלם בלעדיהן.


תכנון טיולים באנר

הפארק הלאומי נשיסאר

הפארק נמצא כמה קילומטרים דרומית לעיר ארבה מינץ' ולא רק אנחנו חושבים שהוא חובה – בעיני רבים מדובר בפארק הלאומי הטוב ביותר באתיופיה. אתם תוכלו לצפות במגוון גדול ומרשים של חיות בר וביניהן קופים, אנטילופות וזברות שחיות בשטח שבין האגמים אבאיה וצ'אמו. הפארק כולל כמה עשרות של מעיינות חמים טבעיים ובאגמים עצמם תוכלו להתרשם מעופות מים, מהיפופוטמים ותנינים.

airalo ad

חוות התנינים באגם צ'אמו

החווה הוקמה בשנת 1984 ע"י רשות שמורות הטבע האתיופית במטרה להחזיר את מספר התנינים שחיו במקום לפני שהצייד שלהן יצא משליטה. בחווה מתקיימת בימי שני וחמישי בשעות 15:00-17:00 האכלה של תנינים, כך שזו ההזדמנות שלכם לפגוש ביצור האימתני הזה באופן בטוח. אנחנו ממליצים להגיע למקום ברכב שכור ולא בתחבורה ציבורית משתי סיבות: אין תחבורה ציבורית לחווה אבל מצד שני השילוט וההכוונה אליה ברורים ונוחים.

שוק התנינים באגם צ'אמו

הודות למאמצי השימור של התנינים הם נחשבים לחיה נפוצה בגדות המערביות של האגם. ריכוז זה הקנה למקום את השם "שוק התנינים" ואל תלכו שולל – אין פה מכירה וקנייה לא חוקית של תנינים. מומלץ להגיע למקום בשיט שנמשך כשעתיים ובו תוכלו לצפות בחיות נוספות למשל היפופוטמים, שקנאים ועוד.

חוות התנינים באגם צ'אמו

חוות התנינים באגם צ'אמו

לבקר בכפר של בני שבט הדורזה

אנחנו חושבים שהנסיעה של השעה במעלה הרי ה-Guge לכפר אנשי הדורזה משתלמת מסיבה אחתעבודות האריגה של אנשי השבט בבד הכותנה נחשבות לטובות ביותר באתיופיה. מבחינתנו זו הזדמנות פז להצטייד במזכרות כמו שמיכות ובגדים אותנטיים ואנחנו בטוחים בדבר אחד – היופי של עבודות האריגה ישכיח מכם כל מחלת גבהים אפשרית, כך שלא תרגישו שאתם נמצאים בגובה של 3000 מטר מעל פני הים.

ללון במלון Paradise Lodge

המלון נבנה על ראש המדרון שמשקיף על הפארק הלאומי נשיסאר, כך שאתם צפויים ליהנות מנוף מרהיב לפארק הלאומי 24/7. אבל המלון הוא לא רק נוף אלא הרבה יותר מזה, כי כל חדריו הן סוויטות פרטיות שמצוידות בחדרי אמבטיה צמודים ובכילות נגד יתושים. ואנחנו אומרים – מי שקרא לארבה מינץ' פריפריה כנראה לא היה פה מעולם…

ואם אתם לא הייתם כאן מעולם – אז קדימה, צאו לדרך!