ויזה לאתיופיה

כל אזרח ישראלי שמעונין לבקר באתיופיה צריך נכון לעכשיו להצטייד באשרת כניסה (ויזה). את הוויזה ניתן להנפיק מבעוד מועד בשגרירות אתיופיה בארץ או עם ההגעה למדינה. חשוב לדעת כי לא תמיד יהיה ניתן לקבל אשרה לאתיופיה בגבולות היבשתיים של אתיופיה עם מדינות אחרות לדוגמה קניה.


תהליך ההנפקה

דרכון ישראלי
דרכון ישראלי

כאמור ישנן שתי דרכים להנפקת ויזה לאתיופיה. האחת היא קבלת האשרה עם ההגעה למדינה לאחר מילוי טופס מתאים ותשלום אגרה של כמאה שקלים. בשביל לקבל את האשרה מראש, אפשר לפנות לשגרירות אתיופיה בישראל או לשגרירות אתיופיה בקניה. כמו כן, ניתן לקבל אשרה בכניסה לאתיופיה בנמל התעופה באדיס אבבה.

כמו כן, ניתן לקבל אשרה בכניסה לאתיופיה בנמל התעופה באדיס אבבה. נכון לתחילת 2018 מחיר אשרה זו הוא 50 דולר והיא תקפה ל-3 חודשים.


תכנון טיולים באנר

כמו כן, ניתן לקבל אשרה בכניסה לאתיופיה בנמל התעופה באדיס אבבה.

airalo ad

נכון ל-2017 מחיר אשרה זו הוא 50 דולר והיא תקפה ל-3 חודשים. חשוב מאוד להקפיד שיש בידכם דרכון בר תוקף למשך חצי שנה לפחות הן בכניסה והן ביציאה מהמדינה. הויזה המונפקת מאושרת ל- 90 ימים מרגע ההנפקה, על כן  מומלץ לטוס בסמוך למועד הוצאת הוויזה ולעזוב את אתיופיה טרם חלפו 90 הימים.

מקרים מיוחדים

אם היציאה לאתיופיה היא למטרת התנדבות (בבתי חולים או בתי יתומים) יהיה עליכם להצטייד באשרת מתנדב, זאת תוכלו לעשות רק בשגרירות אתיופיה בתל אביב. שימו לב שאי הצטיידות באשרה מתאימה במקום היא עבירה על החוק שעלולה להסתיים במעצר. אין אפשרות להמיר את אשרת התייר לאשרת מתנדב לאחר ההגעה למדינה. בכל הנוגע להארכת הוויזה מומלץ לבצע את הבירור מבעוד מועד מול הנציגות המטפלת.

מספרי טלפון חשובים באתיופיה

שאלות ותשובות

מי חייב להצטייד בויזה לאתיופיה?

כל אזרח ישראלי שמעוניין לבקר באתיופיה צריך נכון לעכשיו להצטייד באשרת כניסה (ויזה). את הוויזה ניתן להנפיק מבעוד מועד בשגרירות אתיופיה בארץ או עם ההגעה למדינה. חשוב לדעת כי לא תמיד יהיה ניתן לקבל אשרה לאתיופיה בגבולות היבשתיים של אתיופיה עם מדינות אחרות.

האם יש מקרים מיוחדים שבהם אין צורך בויזה לאתיופיה?

אם היציאה לאתיופיה היא למטרת התנדבות (בבתי חולים או בתי יתומים) יהיה עליכם להצטייד באשרת מתנדב ולא בויזה, אך תוכלו לעשות רק בשגרירות אתיופיה בתל אביב. אי הצטיידות באשרה מתאימה נחשבת לעבירה על החוק שעלולה להסתיים במעצר ואין אפשרות להמיר את אשרת התייר לאשרת מתנדב לאחר ההגעה למדינה, אך אפשר להאריך אותה באמצעות פנייה מראש לנציגות הרלוונטית.

מה התהליך של הוצאת ויזה לאתיופיה?

ישנן שתי דרכים להנפקת ויזה לאתיופיה. האחת היא קבלת האשרה עם ההגעה למדינה לאחר מילוי טופס מתאים ותשלום אגרה של כמאה שקלים. בשביל לקבל את האשרה מראש, אפשר לפנות לשגרירות אתיופיה בישראל או לשגרירות אתיופיה בקניה. כמו כן, ניתן לקבל אשרה בכניסה לאתיופיה בנמל התעופה באדיס אבבה. בכל מקרה חשוב מאוד להקפיד שיש בידכם דרכון בר תוקף למשך חצי שנה לפחות הן בכניסה והן ביציאה מהמדינה. הויזה המונפקת מאושרת ל- 90 ימים מרגע ההנפקה, על כן מומלץ לטוס בסמוך למועד הוצאת הוויזה ולעזוב את אתיופיה טרם חלפו 90 הימים.