ביטוח נסיעות לאתיופיה

באנר פספורטכארד ותטיסנו


בשנים האחרונות, מגלים יותר ויותר ישראלים את אתיופיה כיעד תיירות מרתק ועוצר נשימה. הנופים המדהימים, התרבות העתיקה ויוצאת הדופן והפיתוח הכלכלי הענף שהיא עוברת בשנים האחרונות, הופכים אותה לאבן שואבת למבקרים וליעד תיירותי בטוח יחסית לשכנותיה. על אף כל העובדות הללו, כמו ביעדי תיירות רבים במדינות עולם שלישי, גם באתיופיה טמונים סיכונים שונים למטייל.

כדי להבטיח שהחופשה תותיר אותנו עם טעם מתוק וזיכרונות יפים לכל החיים, עלינו לנהל היטב את סיכונינו ולבחון אותם היטב טרם היציאה לחופשה. היערכות חכמה מבעוד מועד ודאגה לכיסוי ביטוחי ראוי עשויים להתגלות בסופו של דבר כמשתלמים ביותר.


תכנון טיולים באנר

החלטת ללכת על חופשה אפריקאית קסומה באתיופיה? אלו כמה מהדברים שחשוב לתת עליהם את הדעת כדי ליהנות מחופשה בטוחה ומהנה.

airalo ad

פעולות איבה

תאים אסלאמיים קיצוניים רבים פועלים מתוך אתיופיה וכוחות הביטחון האתיופיים מסכלים בהצלחה פעולות איבה שתוכננו על ידי תאים אלה לעתים קרובות. פעולות אלו עשויות להתבצע גם באזורים המשופעים בתיירים וללא כל הבחנה. לכן, על אף פעילותם הענפה של כוחות הביטחון הידידותיים, חשוב לשמור על ערנות בעת ביקור במקומות הומי אדם.

מגפות קטלניות

כמו במדינות עולם שלישי רבות, גם באתיופיה אנו עשויים להיחשף למחלות מדבקות רבות אשר עשויות להוות סיכון בריאותי חמור. אלו כמה מהמחלות הנפוצות מהן חשוב להישמר באתיופיה.

  • נגיף הזיקה – הנגיף הגורם לקדחת קשה המלווה בפריחה ובכאבי מפרקים עשוי להוות סיכון מוגבר לנשים בהריון. תפוצתו של הנגיף גברה בשנים האחרונות עקב תהליכי העיור החודרים אל היערות האפריקאים ותנועתם של בעלי חיים נגועים במרכזי הערים. יש להקפיד על שימוש בכילה בעת השינה, להקפיד על לבוש המכסה את הגוף בעת טיולי שטח ולהשתמש בחומרים דוחי יתושים על מנת להימנע מהדבקות בנגיף.
  • אבולה – המחלה הקטלנית והמדבקת גורמת לדימומים פנימיים קשים בכל רקמות הגוף ונפוצה מאוד בכל רחבי מערב אפריקה. על אף רמת המסוכנות הגבוהה של המחלה, חשוב לשמור על קור רוח ולזכור כי מדובר במחלה העוברת במגע ישיר עם נוזלי גוף. כל עוד יישמר מרחק מאנשים חולים במהלך הטיול ונקפיד היטב על היגיינה אישית, נישאר בטוחים.
  • מלריה – המים ברחבי אתיופיה עשויים להיות נגועים במלריה. יש להקפיד על שתיית מים מטוהרים בבקבוקים סגורים בלבד.
  • על מנת להימנע ממחלות זיהומיות רבות אחרות הנפוצות באזורים אלו של העולם – מצהבת ועד קדחת דנגי, חשוב מאוד להקפיד על קבלת כל החיסונים הנדרשים לפני היציאה לטיול.

באנר פספורטכארד ותטיסנו

על כל פנים, גם לאחר הנקיטה בכל הצעדים הנדרשים, חשוב מאוד שנבטיח כי ביטוח הנסיעות שלנו כולל כיסוי לכל טיפול רפואי שעשוי להתעורר בטיול עקב מחלה זיהומית מדבקת.

לקבלת הצעה משתלמת במיוחד לביטוח נסיעות לאתיופיה עוד היום, ניתן להשאיר פרטים כאן.

תשתיות באיכות ירודה

לרוב, בית המלון הוא המפלט של המטייל מפני המציאות הקשוחה בעת טיולים במדינות עולם שלישי. עם זאת, פעמים רבות המלונות הזולים באתיופיה עשויים לזמן סכנות בטיחותיות משלהם. כך למשל, תשתיות החשמל בחדרי המלונות הזולים עשויות להיות חשופות ומאוד לא יציבות. תקלות חשמליות חמורות וקצרים עשויים להתרחש. כמו כן, תשתיות המבנה עשויות להיות רעועות ביותר עם פוטנציאל לסיכונים רבים.

לכן, מומלץ להשקיע קצת יותר במחירי הלינה ולמצוא חדרי מלון המציעים תנאים בטוחים. בכל אופן, חשוב לבחון את החדר היטב לפני קבלתו ולהכיר היטב את דרכי המילוט על כל צרה.

גניבות ומעשי הונאה

כמו במרכזי ערים רבים אחרים בעולם, גם אדיס אבבה מזמנת סיכונים רבים לכיוסי ארנקים ולמעשי שוד. על ידי הסחות דעת שונות, בהיחבא או אפילו בעימות ישיר ותוקפני, עשויים מקומיים לנסות ולגנוב את רכושך – מתיקים אישיים ומצלמות ועד לתוכן הכיסים והארנקים שלך. חשוב לשמור על ערנות ולהצטייד באמצעים למניעת כיוסים וגניבות כמו מנעולי תיק וחגורות כסף.

כמו כן, יש להיזהר ממקומיים שעשויים להיראות חברותיים מדי. תיירים רבים גילו מאוחר מדי שהמקומי החביב שהתנדב להראות להם את העיר דורש תשלום על הסיור המודרך שנתן, או שאיש השיחה המרתק שפגשו במסעדה השאיר אותם עם החשבון.

כדי להימנע מעוגמת נפש גדולה, חשוב לוודא כי ביטוח הנסיעות שלך יכסה גם את הרכוש שלך במקרי גניבה.

ביטוח נסיעות לאתיופיה – כל מה שצריך לדעת

חברות הביטוח הישראליות מציעות טווח רב ביותר של כיסויים בביטוח נסיעות לחו"ל. על מנת לבחור את הפוליסה המשתלמת והמועילה ביותר, חשוב מאוד שנבחן את הצרכים שלנו בקפידה ונבטיח כי אנו מכוסים מכל היבט משמעותי ובמחיר נגיש.

כך למשל, נזדקק בטיול לאתיופיה לכיסויים הבאים:

  • ביטוח תאונות אישיות, על כל מקרה של פגיעה מתשתיות ירודות.
  • כיסוי על רכוש שנגנב או נשדד.
  • חילוץ והצלה.
  • ביטוח רפואי מקיף המציע כיסוי נרחב בבתי חולים מובילים שיוכלו לתת מענה גם למחלות זיהומיות קשות.
  • ביטוח ביטול טיסה.

לקבלת הצעה אטרקטיבית לביטוח טיולים

איכות השירות

פוליסות מסוימות עשויות להיות משתלמות מאוד כלכלית ועם תנאי פוליסה אטרקטיביים עם כיסויים מפתחים, אך ברגע האמת נגלה שנצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לקבל את ההחזר. תביעות שנמשכות לאורך זמן רב, מילוי אינסופי של טפסים ומענה לקוי ונגרר של צוות שירות הלקוחות, עשוי להפוך גם את תביעת הביטוח המובהקת ביותר לסיוט מתמשך. לכן, חשוב שנברר בדיוק באילו תנאים נקבל החזר ומה תקופת ההמתנה המרבית.

נשמח לסייע לך בבחירת הפוליסה

טיול לאתיופיה דורש הכנות רבות. כדי לאפשר לך לנסוע בראש שקט, נשמח לסייע לך לבחור פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל שתכסה אותך היטב מפני כלל הסכנות הפוטנציאליות לתיירים באתיופיה.

ניתן להשאיר את פרטיך כאן וסוכן ביטוח מקצועי יחפש עבורך מספר הצעות שוות במיוחד שיסייעו לך להיערך להרפתקה האפריקאית שלך.