המרת מטבע משקל לביר אתיופי ולהפך

המרת מטבע – ביר אתיופי – שקל

יחידת המטבע המקומי, ביר אתיופי, מחולקת ל-100 סנטים (Santim). כדאי להמיר את הכסף בשדה התעופה אחרי הטיסה כי שער החליפין זהה בכל רחבי אתיופיה. החלפת מטבעות בבנקים, בפרט רחוק מהערים המרכזיות אורכת זמן רב.


 


השימוש בכרטיסי אשראי לא נפוץ באתיופיה וניתן לשלם בהם רק במספר קטן מאוד של מקומות כמו בשדות תעופה ובבתי מלון גדולים. יש מעט כספומטים במדינה. יש כמה בעיר הבירה ובערים הגדולות.


תכנון טיולים באנר

הביר האתיופי הוא המטבע הרשמי של אתיופיה והוא אחד המטבעות החזקים באפריקה, למרות שהוא פוחת באופן משמעותי בשנים האחרונות. קיימים שטרות בערכים של 100, 50, 10, 5 וביר אחד.

airalo ad
שטר של ביר אתיופי
שטר של ביר אתיופי

מטבע חוץ, דולרים בפרט אבל גם ליש"ט יורו, ניתן להמיר לביר בצ'יינג'ים פרטיים וכן גם בבנקים בשעות הפעילות שלהם (בדרך כלל 8:30-16:00 בימים שני עד שבת). את הביר, המטבע המקומי ניתן למשוך בכספומטים 24 שעות ביממה עם כרטיסי האשראי הבינלאומיים הנפוצים.

שאלות ותשובות

מה המטבע של אתיופיה?

הביר האתיופי הוא המטבע הרשמי של אתיופיה והוא אחד המטבעות החזקים באפריקה. ביר מחולק ל-100 סנטים (Santim) וקיימים שטרות בערכים של 100, 50, 10, 5 ו-1.

איפה אפשר להמיר כסף אתיופי?

כדאי להמיר את הכסף בשדה התעופה באדיס אבבה עם הנחיתה כי שער החליפין זהה בכל רחבי אתיופיה. החלפת מטבעות בבנקים, בפרט רחוק מהערים המרכזיות אורכת זמן רב.

האם מקבלים כרטיסי אשראי באתיופיה?

השימוש בכרטיסי אשראי לא נפוץ באתיופיה וניתן לשלם בהם רק במספר קטן מאוד של מקומות כמו בשדות תעופה ובבתי מלון גדולים. יש מעט כספומטים במדינה, בעיקר בעיר הבירה אדיס אבבה ובערים הגדולות. הם פעולים לרוב 24/7 ובהם ניתן למשוך ביר אתיופי באמצעות כרטיס אשראי בינ"ל