ספארי באתיופיה

אריות, קופים, ציפורים, היפופוטמים, קרנפים ונמרים הם רק כמה מבעלי החיים הרבים אותם תוכלו לראות במסע ספארי באתיופיה.


ג'יפים על דיונה

כשאתם שומעים את צמד המילים "ספארי באתיופיה", על מה אתם חושבים? האם אתם חושבים על קילומטרים של כרי דשא עם החיות הללו ברקע? או שמא אתם מדמיינים מפגש עם שבטים מקומיים, דרכם אתם יכולים לחוות תרבות חדשה?

לא משנה מה יש לכם בראש, כשאתם שומעים על ספארי באתיופיה דבר אחד בטוח: זו חוויה יוצאת דופן ויוצאת מן הכלל! אם אתם מחפשים חוויה של פעם בחיים, ספארי באתיופיה זה הדבר בשבילכם.


תכנון טיולים באנר

כשאתם רוצים להזמין ספארי מהארץ, כדאי לברר את כל הפרטים הקטנים של ההזמנה כדי שתוכלו לנצל את מלוא היתרונות של מה שמחכה לכם באתיופיה.

airalo ad

ההיסטוריה של הספארי האתיופי

דבר ראשון, "ספארי" הוא בעצם "מסע" בסווהילי. בעבר, כשהיו משתמשים במילה ספארי הכוונה היתה למסע צייד, אבל היום, למילה הזו יש משמעות אחרת, זו בעצם חווייה רכובה שבה יש לכם את ההזדמנות לחוש מקרוב ובאופן אישי את הטבע ואת חיות הבר האפריקניות שנמצאות באתיופיה. בחלק מהספארי באתיופיה יש היום מקומות לינה ואירוח ממש באתרים קרוב מאוד לחיות הבר.

מה שחובה לדעת על ספארי באתיופיה

באפריקה, חמשת בעלי החיים המסוכנים ביותר, או “חמשת הגדולים” כפי שהם נקראים בקיצור, הם: התאו, האריה, הפיל, הנמר והקרנף. ציידים הם אלו שטבעו את המונח הזה, המתייחס לחמש החיות שהכי קשה לצוד במסגרת הספארי.

רוב המטיילים שמגיעים לספארי באתיופיה צריכים לקחת בחשבון שהחיות הללו לא נראות כל הזמן. את הנמרים הכי קשה לראות מבין החמישיה מכיוון שהם מאוד תזזיתיים והם לרוב נעים בפרטים בודדים.

כמו שכתבנו, תצפיות על בעלי החיים במסגרת ספארי באתיופיה הם לא עניין ודאי, אך הזמן הטוב ביותר לראות אותם הוא ממש לפני שהשמש זורחת. צאו לספארי סביב 5:30 בבוקר כדי לתת לעצמכם את הסיכוי הטוב ביותר לראות את חמשת הגדולים הללו.

את האריות והנמרים הכי קל למצוא ממש לפני שהשמש עולה, כי הם בעלי חיים ליליים – אז הם משוטטים וצדים במהלך הלילה ולקראת הבוקר הם מתחילים לחפש צל ומחסה מהחום הכבד. חשוב לשמור על אוזניים ועיניים פתוחות כי גם החיות עושות בדיוק את אותו הדבר כדי לאתר מתחרים, טורפים או טרף פוטנציאלי.

יש באתיופיה סוגי ספארי שונים וניתן למצוא חבילות שונות או לבנות את המסלול לבד (למי שמנוסה בכך). אם אתם מתכננים טיול לזוג או טיול משפחתי, חפשו חבילה שתתאים לכם. עם או בלי לינה, עם או בלי ארוחות צהריים ועוד.

שאלות ותשובות

מהי השעה הטובה ביותר לצאת לספארי באתיופיה?

השעה הטובה ביותר לצאת לספארי באתיופיה היא סביבות 5:30 בבוקר. זה אולי יצריך מכם השכמה מוקדמת, אבל יעלה את הסיכוי שתראו את חמשת בעלי החיים המסוכנים והגדולים ביותר: תאו, אריה, פיל, נמר וקרנף.

מה יש בדרך כלל בספארי באתיופיה?

ספארי באתיופיה הוא מסע רכוב בטבע לצורך צפייה על חיות בר בסביבתן הטבעית. כדי להפיק מהספארי את המיטב מומלץ להזמין מראש מקומות לינה בקרבת אתרי הספארי.

האם אפשר לראות אריות בספארי?

אריות אמנם נחשבים לאחד מחמשת בעלי החיים האטרקטיביים לחובבי ספארי באפריקה ובאתיופיה בכלל, אבל הם בעלי חיים שפועלים בעיקר בלילה – מה שאומר שיש סיכוי לא רע לראות אותם, אבל בתנאי שמשכימים קום.

האם אפשר לראות נמרים בספארי?

נמרים הם אחד מחמשת בעלי החיים ששום ספארי אינו שלם בלעדיהם, אבל כדי לראות אותם באתיופיה אתם נדרשים לקום מוקדם. הסיבה לכך כפולה: מצד אחד מדובר בבעלי חיים שפועלים בלילה ומצד שני הם תזזיתיים ולא נעים בקבוצות – מה שאומר שהאיתור שלהם קשה במיוחד.