שוק הבגדים שירו מדה (Shiro Meda) באדיס אבבה

שמלות אתיופיות
שמלות אתיופיות

שוק Shiro Meda (או Shiromeda) שנמצא למרגלות גבעות אנטוטו באדיס אבבה אינו שוק רגיל – מדובר בשוק שהוא גן עדן לבגדים אתיופים מסורתיים בעיקר בסגנון של מרכז וצפון אתיופיה. בקיצור – אם אתם בעניין של צעיפים, שמלות אתיופיות שעשויות מ-3 חלקים, כיסויי מיטה מעוטרים ושאר מוצרי טקסטיל – סורו לשוק הזה ולא תצטערו.


השוק קטן יחסית לשוק מרקטו הידוע ומסתכם ברחוב אחד של דוכני טקסטיל, אבל כידוע הגודל לא קובע והשוק למעשה מכיל מאות דוכנים. מכיוון שכל המוצרים שנמכרים בשוק הזה הם עבודת יד ויחידים במינם, הבחירה הופכת להיות קשה עד בלתי אפשרית גם אם אתם רק רוצים לקנות משהו קטן, למשל צעיף אתיופי או מזכרת מיוחדת אחרת למישהו שנשאר בבית ולא הצטרף לטיול שלכם באתיופיה.

בטח תשמחו לדעת שכל מוצרי הטקסטיל שנמכרים בשוק מתאימים למזג האוויר המקומי. במילים אחרות – הם עשויים מבדי כותנה שמתאימים לטיול שלכם בחלקים שונים של המדינה ולעונות השנה השונות.


תכנון טיולים באנר

מומלץ לעשות מספר דברים כאתם עורכים קניות בשוק הזה: לבדוק את איכות הבדים, להשוות מחירים ולהסתייע בתושב מקומי. ואגב, המחירים משתנים בהתאם למורכבות הרקמה על הבד, לאיכות הכותנה ואיכות האריגה כך שנדרשת עין בוחנת מקצועית ועדיף שהיא תהיה מקומית. וכמובן – המיקוח הוא בגדר חובה ולא רשות. אגב, שמלות אתיופיות תוכלו לרכוש גם אונליין פה.

airalo ad

מלונות מומלצים באדיס אבבה

שוק Anbar, חוויה של פעם בשנתיים

אמנם בשוק Shiro Meda ניתן למצוא גם מוצרים נוספים כמו אביזרים ומלאכות יד מסורתיות, אבל מוצרי אומנות מקומית מומלץ לחפש בשוק Anbar שבמועדון הגולף של אדיס אבבה. יריד אמנות זה מתקיים רק פעם בשנתיים במשך יומיים (בדרך כלל בחודש מרץ) ומיועד לאנשי המעמד הבינוני האתיופי, כך שהמחירים בהתאם. השוק הוקם ב-2014 וכולל נכון להיום כ-100 דוכנים וחנויות, אותם מאכלסים בעיקר אמנים צעירים שטרם יכולים להרשות לעצמם מבחינה כלכלית לפתוח חנות גדולה.

הכניסה לשוק כרוכה בתשלום דמי כניסה, אבל הם מספקים את התמורה כי בשוק ניתן ליהנות עם כל החושים : לאכול אוכל מסורתי אתיופי, ליהנות ממופעים של מוזיקה חיה, לרכוש מוצרי מזון טריים (פירות, ירקות, יין, דבש, קינוחים) אבל בעיקר לשטוף את העיניים באמנות לסוגיה כמו תכשיטים, סלים, כדים ועוד.

שאלות ותשובות

איפה נמצא שוק Shiro Meda ?

שוק Shiro Meda נמצא באדיס אבבה למרגלות גבעות אנטוטו.

מה ניתן לרכוש בשוק שירו מדה?

בשוק Shiro Meda ניתן לרכוש בעיקר מוצרי טקסטיל כמו צעיפים, שמלות, כיסויי מיטה ועוד.

מה מיוחד במוצרים שנמכרים בשוק Shiro Meda ?

כל המוצרים בשוק Shiro Meda נעשו בעבודת יד ונחשבים יחידים במינם, כך שהמקור הוא אתר חובה לכל מי שמחפש מזכרות אתיופיות אותנטיות.

האם מקובל להתמקח על המחיר בשוק שירו מדה?

בשוק Shiro Meda (בניגוד לשוק מרקטו) המקח והממכר הם בגדר חובה ולא רשות. קיראו כאן מראש על ההתנהגות המקובלת בשווקים באתיופיה ותגיעו מוכנים לשופינג שלכם.