שווקים וקניות באתיופיה

תרבות תוססת עם אומנות מסורתית, עבודות יד וכן שפע של שווקים בכל רחבי הארץ עושים את אתיופיה ליעד נפלא לחובבי הקניות.

אתיופיה ידועה בצלבים המסורתיים שלה, אשר עשויים בדרך כלל מעץ, כסף או מתכות אחרות. יש מאות עיצובים שונים לצלבים הללו הקשורים בסגנונות השונים המקובלים באיזורים כמו צפון אתיופיה, אקסום, לליבלה וגונדר. תוכלו לרכוש אותם שם או אונליין כאן.

אריגים מכותנה בצבע לבן או אוף-וויט אופייניים להרי אתיופיה. השאמה (Shama) הוא בד הכרוך סביב הראש והכתפיים של הגברים בבקרים קרים, בעוד שנשים משתמשות בגרסה יותר מעניינת עם שוליים צבעוניים. האורגים הטובים ביותר באתיופיה הם הדורזים, המתגוררים באזור ההררי מעל Chencha וארבה מנץ', אבל את תוצרתם אפשר לקנות גם בשוק Meda שבאדיס אבבה.

פריטי יד ארוגים כגון צעיפים, צעיפים, מפות, מגבות כותנה, המיועדים ליצוא יכולים גם להירכש ישירות ממפעלים באדיס אבבה. אתיופיה ידועה גם במוצרי העור שלה ואפשר למצוא בה מגוון רחב של מעילים ותיקים מעור באיכות טובה.

קנקני קפה, המשקה הלאומי האתיופי, פופולריים מאוד ויש אותם בהמון סגנונות, עיצובים וצבעים. ואפשר לרכוש אותם בכל מקום באתיופיה או אונליין בקישור הזה.

בונה - קנקנן קפה מסורתי
בונה – קנקנן קפה מסורתי

במשך דורות, בעלי מלאכה אתיופים ארגו מגוון רחב של סלים ומכלים אחרים לשימוש ביתי. הרר ידועה בסליה הטובים והמוצרים הטבעיים הצבעוניים המיוצרים בה מקבלים מקום של כבוד על קירות הבתים בסגנון הערבי של העיר העתיקה. סלים טובים גם מיוצרים באקסום על ידי בני התיגראי. תוכלו לרכוש סלים מאתיופיה בלינק הזה או בלינק הזה.

ג'ימה, באזור ההררי המערבי המיוער, ידועה בשרפרפי העץ שלה. שרפרף ג'ימה סטנדרטי, עשוי מקשה אחת של עץ. השרפרפים הללו לא יקרים ותוכלו לרכוש אותם כאן.

דלועים מיובשים מעוטרים ברצועות עור לנשיאה קלה, משמשים לנשיאת נוזלים על ידי התושבים מדרום וממערב. הם לפעמים מעוטרים בנצרים או שחרוטים עליהם דפוסים גיאומטריים.

קחו בחשבון שלא חוקי לרכוש או להוציא מהמדינה כתבי יד דתיים ישנים כמו גם איקונות וציורי כנסיות או יצירות אמנות אחרות ללא היתר.