צפרות באתיופיה

אחת מהאטרקציות החשובות והמעניינות באתיופיה היא צפרות וצפייה בציפורים אנדמיות ויחודיות. המשתתפים בסיורי צפרות באתיופיה יכולים לראות יותר מ-500 מיני ציפורים, כולל ה-Ruspoli's turaco האגדית, כולל Stresemann's bushcrow, רלית רוגט, Spot-breasted lapwing, העורב עב המקור מעורר ההשתאות, Salvadori's Seedeater המקומי ואפילו זאב חבשי!


עוף עף

עמק אומו הרחב הוא חווית צפרות שתיקח אתכם לאחד המקומות הפרועים ביותר מבחינה אתנית על פני כדור הארץ – בדרום עמק נהר האומו נמצא ביתם של יותר מחמישים שבטים שונים, כל אחד עם שפה משלו, בגדים, תסרוקות ועיטורי גוף יחודיים. סיורי צפרות באתיופיה לרוב לא מתמקדים רק בציפורים אלא גם בתרבות ובטבע בכללותו.

הרבה סיורי צפרות באתיופיה נערכים עם ביקור בלליבלה ההיסטורית או בפארק הרי סימיאן וגונדר. בטיול תוכלו להתרשם מהעיר העתיקה של גונדר – פסיל גמב, מהטירות מימי הביניים המרהיבות והייחודיות אשר שוכנות בה ומהפארק הלאומי הרי סימיאן בו חיים לא רק ציפורים רבות אלא גם עדרים של היעל האתיופי ולהקות של קופים רבים מסוג בבון זנוב.


תכנון טיולים באנר

שאלות ותשובות

כמה מיני ציפורים יש באתיופיה?

יש כאן כ-500 מינים של ציפורים, ביניהן ציפורים מיוחדות ואנדמיות. כלומר, ציפורים שניתן למצוא אך ורק באתיופיה.

airalo ad
איזה אזור באתיופיה נחשב אידיאלי לצפרים?

עמק האומו באתיופיה נחשב למקום הטוב ביותר במדינה לחובבי צפרות ולא רק בגלל הציפורים. העמק מאוכלס בכ-50 בני שבטים שונים שלכל אחד מהם שפה, בגדים, תסרוקות ועיטורי גוף ייחודיים – מה שמעניק ערך מוסף למסע הצפרות

באיזה אזורים באתיופיה נערכים טיולי צפרות?

לרוב טיולי צפרות באתיופיה נערכים בפארק הרי סימיאן, בגונדר ובלליבלה. בטיולים אלו ניתן להתרשם מההיסטוריה הענפה של אתיופיה, לבקר בפלאי עולם (למשל הכנסיות החצובות של לליבלה שהוכרו כאתר מורשת עולמי של אונסק"ו) ולצפות בבעלי חיים נדירים, כך שמדובר בחוויה לכל החושים.

למה אתיופיה נחשבת ליעד צפרות?

אתיופיה נחשבת לגן עדן לצפרים כי יש בה כ-500 מינים שונים של ציפורים, חלקן נדירות ואנדמיות. כמות ענקית של ציפורים בכל קנה מידה.