5 סיבות לבקר באדיס אבבה

אדיס אבבה
אדיס אבבה

אם תגידו לחברים שלכם שאתם טסים אל אדיס אבבה הם בטח ישאלו למה. המהדרים שבהם ישאלו אתכם מה חיפשתם שם וההורים שלכם יתחילו לתת לכם הרצאה על כל המחלות שאפשר לחטוף שם. אבל, העובדה שבירת אתיופיה לא ידועה כיעד תיירותי לציבור הרחב אומרת מבחינתנו דבר אחד – אתם חייבים לבקר בה וליהנות מעיר אפריקאית מרכזית שאינה עמוסה בתיירים. חשוב להדגיש כי בניגוד לכל מה שחשבתם עד כה, לא חייבים ליהנות רק במסגרת טיול מאורגן לאתיופיה אלא אפשר לעשות זאת לגמרי לבד או במסגרת זוגית או עם חברים.


בניגוד לערים אחרות אדיס אבבה היא עיר בטוחה להפליא גם לנשים. אמנם יש כייסים פה ושם, אבל אין טרור או פשעים אלימים. בנוסף, העיר משמשת כבירה הדיפלומטית של אפריקה מה שמבטיח שתיהנו ממלונות יוקרה וממסעדות מעולות בזיל הזול. יש פה גם רכבת קלה כך שהטיול שלכם יכול להיות די נוח.

באדיס אבבה בונים היום בכל מקום אבל במקומות שלא, היא מלאה בקסם. אז החלטנו להרים את הכפפה ולחשוף לכם כמה סודות מקומיים. כאלה שיכולים לתת לכם תשובות מעולות להורים הדואגים ולחברים שכנראה יבלו את החופשה הבאה בקניון הקרוב לביתם.


תכנון טיולים באנר

סיבה 1 – בגלל האוכל והתרבות

אם ניסיתם כבר מאכלים אתיופיים אתם בטח יודעים שמדובר במטבח עשיר ומתובל במיוחד. בטח תופתעו לגלות שבאתיופיה אינג'רה נעשית מקמח טף מסורתי ולא מקמח אורז, כך שמתקבל טעם הרבה יותר נינוח. אמנם תוכלו למצוא גם מלונות ומסעדות עם אוכל מערבי, אבל אנחנו ממליצים להקדיש זמן לכמה ארוחות מסורתיות.

airalo ad

אנחנו ממליצים ללכת על בטוח ולהזמין את המנה המסורתית  Bayenetu – צלחת טעימות שכוללת 6-7 תבשילים צמחוניים או בשריים וכמובן אינג'רה גדולה. חשוב רק לזכור שבאתיופיה ימי רביעי ושישי מוגדרים כימי צום, כלומר ימים שלא אוכלים בהם בשר, אז כדאי להזמין אוכל צמחוני כי רוב הסיכויים שהבשר לא יהיה טרי.

אולי תתפלאו לדעת אבל גם במקומות תיירותיים שכוללים ערבי פולקלור עם ריקודים מסורתיים, רוב הסועדים הם אתיופים כי הם פשוט אוהבים וגאים בתרבות שלהם. לא מעט פעמים הם אפילו יצטרפו לריקודים על הבמה כך שאתם תיהנו מחוויה אותנטית אמיתית.

סיבה 2 – בגלל הקפה

יש כאלו שטוענים שבאתיופיה ניתן ליהנות מהקפה הטוב בעולם ואנחנו לא מתווכחים איתם. למעשה, באתיופיה מגדלים לא רק כמה מפולי הקפה המשובחים בעולם, אלא יש בה גם תרבות קפה רצינית. וכן, הודות לכיבוש האיטלקי בשנת 1935 ניתן כאן גם ליהנות מאספרסו מצוין.

הדרך המסורתית של המקומיים להינות מהקפה היא באמצעות טקס הקפה. ואם לא תוזמנו לבית שבו נערך טקס כזה, הרגעו. תמיד תוכלו להצטרף לטקס שנערך באחת ממסעדות העיר.

שלבי טקס הקפה האתיופי
שלבי טקס הקפה האתיופי

סיבה 3 – בגלל השופינג

לאתיופיה יש מסורת ארוכה של אומנויות כולל רקמות יד ארוגות באיכות גבוהה במיוחד, מוצרי עור כמו כובעים וסנדלים ועוד. למעשה, אתיופיה נחשבת למקום אופנתי במיוחד ורק לאחרונה אירחה את שבוע האופנה האפריקאי.

שוק מרקטו שהוא השוק הגדול ביותר בעיר הוא כמעט עיר בפני עצמה. השוק מחולק לאזורים שבו ניתן למצוא כמעט הכל: בגדים, מוצרי מזון, כלי בישול, מזכרות מצוינות ועוד. אנחנו ממליצים להגיע למקום בלווית תושב מקומי פשוט כדי לא ללכת לאיבוד.

אם אתם רוצים לראות איך מייצרים את כל הטוב הזה – אנחנו ממליצים להגיע לבית החרושת Shola ולראות מקרוב איך מייצרים צעיפים, סלים בעבודת יד, שמיכות ועוד. ואם אתם רוצים לחדש את המלתחה – אנחנו ממליצים על שוק Shero Meda הנעים והאינטימי לקניית שמיכות, שמלות כותנה ובגדים באריגת יד.

שמלה אתיופית מסורתית
שמלה אתיופית מסורתית

סיבה 4 – בגלל הג'ז

בשנות ה-60 וה-70 אתיופיה נודעה בעולם בזכות סצינת הג'אז שלה. סצינה זו ירדה למחתרת במהלך המשטר הקומוניסטי במדינה שנמשך מ-1974 ועד תחילת שנות ה-90, אבל לשמחתכם הג'אז באתיופיה עשה קאמבק וכיום אדיס משמשת בית חם לג'אז ולמוסיקה חיה.

סיבה 5 – בגלל השמש

אדיס אבבה שטופת שמש כל השנה והמקומיים טוענים שהיא נהנית מ-13 חודשי שמש בשנה. והאמת היא שזו לא בדיחה, כי לפי החישובים המורכבים של השנים המעוברות האתיופיות הם גם צודקים. המשמעות היא שמובטח לכם ב-99% מזג אויר נפלא בכל שעה ובכל עונות השנה. אז די עם התירוצים – אדיס אבבה מחכה לכם…

שאלות ותשובות

האם אדיס אבבה בטוחה לתיירים?

בניגוד לערים אחרות באפריקה אדיס אבבה בירת אתיופיה היא עיר בטוחה להפליא לתיירים, כולל לנשים שמטיילות לבד. בעיר אין טרור או פשעים אלימים ושיעור הפשיעה בה הוא נמוך יחסית לאפריקה.

האם אפשר לעשות באדיס אבבה שופינג אופנתי?

אתיופיה נחשבת למקום אופנתי במיוחד ורק לאחרונה אירחה את שבוע האופנה האפריקאי. במדינה יש מסורת ארוכה של אומנויות כולל רקמות יד ארוגות באיכות גבוהה במיוחד, מוצרי עור כמו כובעים וסנדלים. באדיס אבבה האופנתיות של אתיופיה באה לידי בטוי מירבי. בשוק מרקטו המקומי ניתן למצוא בין השאר בגדים ומזכרות ושוק Shero Meda נחשב אידיאלי לשמיכות, שמלות כותנה ובגדים באריגת יד.

האם באדיס אבבה יש סצינת מוזיקה וחיי לילה?

אדיס אבבה נחשבת לבירה הבלתי רשמית של הג'אז באפריקה והעניקה לאתיופיה כולה שם עולמי בתחום בשנות ה-60 וה-70. סצינה זו אמנם ירדה למחתרת במהלך המשטר הקומוניסטי במדינה שנמשך מ-1974 ועד תחילת שנות ה-90, אבל כיום הג'אז באתיופיה עשה קאמבק ואדיס אבבה משמשת בית חם לג'אז ולמוסיקה חיה ויש בה חיי לילה תוססים.