מדריך מעשי לחיי הלילה של אדיס אבבה

באדיס אבבה בירת אתיופיה יש סצנת חיי לילה ייחודית ואותנטית. זה לא אומר שכל בר, טרקלין או מועדון שאתם מתארחים בו יגישו בירה, יין ומשקאות חריפים מסורתיים, אבל בהחלט יש כמה כללים מקומיים לא כתובים שכדאי שתקפידו עליהם – כאלה שיהפכו את הלילה שלכם להרבה יותר מהנה.


מועדון להופעות חיות באדיס אבבה
מועדון להופעות חיות באדיס אבבה

מה לא כדאי לעשות בלילה באדיס?

לסמוך על השירות

השירות לתיירים באדיס אבבה הוא ממש לא כמו בשאר אתיופיה, כך שאם יש לכם ציפיות גבוהות מהמלצרים/ברמנים אחרי ביקור בערים גדולות כמו הראר, ארבה מינץ' ואחרות כדאי שתחליפו דיסקט. יש כמובן אפשרות לבחור בבר/מועדון פחות עמוס ולתפוס את תשומת ליבו של ברמן/מלצר משועמם. הבעיה באופציה הזו שמקומות כאלה הם לרוב פחות איכותיים גם מבחינת האוכל והשתייה…

אפשר כמובן להידחף בתור (לא מומלץ), להזמין מהבר (לא מקובל באתיופיה ונחשב אפילו לגס רוח) או פשוט לחכות בסבלנות (משהו כמו 20 דקות) שהמשקה יגיע אליכם. לכן אנחנו ממליצים על דרך ביניים – למצוא מקום בילוי הומה ואיכותי, אבל להזמין משקה שניתן לקבל במהירות ולא איזה קוקטייל מורכב.


תכנון טיולים באנר

לנהוג

בניגוד לשאר אתיופיה באדיס אבבה אין צורך לשכור רכב וזה אפילו לא מומלץ, בעיקר בלילה שמביא איתו אתגרים חדשים. למשל, היעדר של מקומות חנייה ליד ברים ומועדונים. מומלץ לעשות שימוש באוטובוס מסיבות (כן, יש דבר כזה באדיס) שמביא בליינים לאזורי הבילוי או לקחת מונית.

airalo ad

אז מה כן כדאי לעשות?

להתגנדר

תחשבו על מסיבת קיץ לחוף הים שאליה כולם מגיעים עם מכנסיים קצרים, כפכפים וחולצת טריקו. ככה בדיוק אתם לא אמורים להתלבש לבילוי לילי באדיס אבבה. האתיופים מודעים מאוד למראה שלהם ותמיד ישקיעו זמן ומאמץ בכדי להיראות טוב.

זה לא אומר שאתם צריכים לקנות חליפה (למרות שזה לא רעיון רע…), אבל כדאי שתימנעו מנעלי ספורט, מכנסיים קצרים (ג'ינס זה בסדר) ותקפידו על חולצה מכופתרת יפה. וכן, באתיופיה הכללים האלה נכונים גם לבנות המין היפה.

לשתות אלכוהול אבל לאט

ההנחיה הזו נכונה תמיד אבל באדיס אבבה היא חשובה שבעתיים. הסיבה לכך היא שהעיר שוכנת בגובה של 2500 מטר מעל פני הים, מה שאומר שהאלכוהול יגיע לראש שלכם הרבה יותר מהר. ובמילים אחרות –  בערך אחרי הבירה השנייה כבר תרגישו מסוחררים לחלוטין.

הפתרון הוא להתייחס לחיי הלילה המקומיים כמרתון ולא כספרינט. כלומר, לחלק את השתייה לאורך כל הלילה. ואתם יכולים להסיר דאגה מלבכם פעמיים: מצד אחד – באדיס אבבה יש מספיק מועדונים וברים שפתוחים עד השעות הקטנות ומצד שני – גם ההנגאובר יחלוף מהר יותר מאשר במקומות אחרים ונמוכים יותר.

בר באתיופיה
בר באתיופיה

ומה כדאי לשתות? אנחנו ממליצים על משקאות אלכוהוליים מקומיים (בירה ויין) ולא על משקאות תוצרת חוץ. מניסיון רע רוב המשקאות המיובאים הם מזויפים, בעיקר בברים קטנים ובמועדונים שכוחי אל.

להתמקח עם נהג המונית

אם אתם רגילים שלמוניות יש תעריף קבוע או מונה – ברוכים הבאים לאדיס אבבה שבה לכל נהג מונית יש תעריף משלו שמשתנה עם כל נוסע. למעשה, נסיעה במונית באתיופיה היא לא עניין של מה בכך. דבר ראשון צריך לשאול את הסדרן של תחנות המוניות כמה תעלה הנסיעה ליעד. הוא לרוב יגזים במחיר. אחר כך צריך להגיד לנהג המונית כמה אתם מוכנים לשלם ולהתחיל במשא ומתן.

אם המחיר נראה לכם יקר – אל תתביישו לצאת מהמונית ולהתחיל את כל התהליך עם נהג מונית אחר. ככה זה- אדיס אבבה לא דומה לשום עיר אחרת (לא באתיופיה ולא בעולם) יש לה חוקים משלה גם בלילה. בילוי נעים.

שאלות ותשובות על חיי הלילה באדיס אבבה

מה קוד הלבוש במועדונים, הברים והפאבים באדיס אבבה?

אין קוד לבוש, אבל האתיופים מודעים מאוד למראה שלהם ותמיד ישקיעו זמן ומאמץ בכדי להיראות טוב. גם ובעיקר כשהם יוצאים לבילוי לילי. לכן, כדאי שתימנעו מנעלי ספורט, מכנסיים קצרים (ג'ינס זה בסדר) ותקפידו על חולצה מכופתרת יפה.

מה כדאי לשתות בברים באדיס אבבה?

מומלץ להזמין משקאות אלכוהוליים מקומיים (בירה ויין) ולא משקאות תוצרת חוץ. רוב המשקאות המיובאים הם מזויפים, בעיקר כאלו שמוגשים בברים קטנים.

על מה עוד מומלץ לשים לב לפני שיוצאים לבילוי לילי באדיס?

העובדה שהעיר שוכנת בגובה של 2500 מטר מעל פני הים מזרזת את השפעת האלכוהול, כך שהוא פועל מהר יותר. שתו לאט ובזהירות ותדאגו תמיד להיות עם מישהו מוכר.