קתדרלת גאורגיוס הקדוש באדיס אבבה

קתדרלת גאורגיוס הקדוש באדיס אבבה

קתדרלת גאורגיוס הקדוש באדיס אבבה


קתדרלת סנט ג'ורג' (גאורגיוס הקדוש) היא כנסייה אורתודוכסית באדיס אבבה והיא נמצאת בלב הפיאצה, הרובע האיטלקי הישן של העיר. הכנסייה נבנתה ב-1896 על חורבותיה של כנסייה קדומה מהמאה ה-15. הכנסיה נקראת ע"ש ג'ורג' הקדוש, הפטרון של אתיופיה ולה צורה מתומנת ייחודית. במהלך מלחמת העולם השניה המבנה הוצת ע"י האיטלקים ונבנה מחדש ב-1941.

האגדה מספרת שהאיקונין של ג'ורג' הקדוש שהובא לקרב עדווה נגד האיטלקים הביא את הניצחון. לכבודו בנה הקיסר מלניק השני את הכנסייה והיא נחשבת לאחת הכנסיות היפות באתיופיה.


תכנון טיולים באנר

הקתדרלה תוכננה ע"י אמנים יוונים, ארמנים והודים ונבנתה בעיקר ע"י שבויי מלחמה איטלקים. היא נחשבת לשילוב המושלם בין עיצוב אפריקאי לפרשנות אדריכלית איטלקית. היא צבועה אפור בחלקה החיצוני ומצויירים עליה ציורים דתיים צבעוניים, בתוכה תקרה מעוטרת בכוכבים, שטיחים, פסיפסים ועבודות ויטראז' שנוצרו ע"י מיטב אמני אתיופיה.

airalo ad
ויטראז' יפהפה בכנסיית סינט ג'ורג' אדיס אבבה

ויטראז' יפהפה בכנסיית סינט ג'ורג' אדיס אבבה

הכנסייה אירחה אירועים חשובים בהיסטוריה האתיופית. נערכו בה טקסי ההכתרה של הקיסרית זֶאוּדִיתוּ ב-1917 ושל הקיסר היילה סיאלסי ב-1930. הכנסייה הפכה לאתר עלייה לרגל עבור הראסטאפארים ובה נמצאים קבריהם של אישים אתיופים חשובים, למשל היילה סלאסי שנקבר בה בשנת 2000.

*מקומות לינה מומלצים באדיס אבבה*

הקתדרלה כוללת מוזיאון שמציג בגדים כנסייתיים, צלבים ואת הכס המלכותי ובמקום מוצגים גם נשקים ששימשו במלחמה נגד האיטלקים, למשל חרבות מעוקלות וקסדות עשויות מרעמת אריות. הכנסייה נחשבת לאחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר באדיס אבבה.

הכניסה לכנסייה בחינם אך הכניסה למוזיאון כרוכה בתשלום ויש לנו כמה המלצות: הצטיידו במדריך מקומי שיסביר לכם על הנשקים האתיופים, שמרו את כרטיס הכניסה כי תצטרכו להציג אותו מספר פעמים במהלך הביקור, אל תשתמשו בפלאש (זה הורס את הציורים בתוך הכנסייה) והתלבשו בצניעות. התעייפתם? לרשותכם עצים וגנים עם מקומות מנוחה.

שעות פעילות המוזיאון: ימים שלישי-שני בשעות 09:00-12:00 ו-14:00-17:00. שימו לב רק ששעות פתיחת הכנסייה משתנות בהתאם לטקסים שנערכים בה.