מוזיאונים באתיופיה

רשת המוזיאונים באתיופיה חושפת את ההיסטוריה הארוכה והמרתקת של המדינה. המוזיאונים החשובים במדינה בעיר הבירה הם

  • המוזיאון הלאומי באדיס אבבה – במוזיאון זה נמצאת תצוגה פליאונטולוגית פופולרית שכוללת מאובנים שנחשבים לקדומים ביותר בעולם כמו השלד המפורסם של לוסי שגילו 3.2 מיליון שנה ואשר מוכיח שאתיופיה היא ערש המין האנושי.
  • המוזיאון האתנוגרפי ללימודי אתיופיה – המוזיאון חושף את הפסיפס התרבותי האתיופי המגוון וכולל כלי נגינה מסורתיים ואומנות דתית מימי הביניים. במוזיאון יש חפצים מסורתיים מהתרבות הנוצרית ומדתות מונותיאיסטיות אחרות באזורי ההר של אתיופיה, בדרום אומו ובמזרח אתיופיה.
  • המוזיאון לזכר חללי הטרור האדום בכיכר מסקל באדיס אבבה – המוזיאון מתעד את הזוועות שבוצעו ע"י משטר החונטה הצבאית האתיופית בין השנים 1975-1987.
  • מוזיאון הדואר הלאומי
  • המוזיאון הזואולוגי להיסטוריה של הטבע

מוזיאונים חשובים נוספים באדיס אבבה הם מוזיאונים דתיים שונים ליד קתדרלת סיינט ג'ורג', קתדרלת סלאסי וכנסיית אנטוטו מרים השוכנת בגבעות אנטוטו.

ברחבי אתיופיה יש עוד מוזיאונים חשובים כגון בהרר, ללילבלה וקונסו. המוזיאון הארכיאולוגי באקסום, למשל, מציג מגוון של חפצי אמנות עתיקים שנחשפו בחפירות ארכיאולוגיות במקום כמו מטבעות, תבליטים ואפילו משקפיים.

בנוסף, כתבי יד מאוירים, צלבים מוזהבים, כתרים קיסריים ועתיקות בנות אלפי שנים נמצאים במוזיאונים שבמנזרים עתיקים ובכנסיות חצובות ברחבי המדינה.