מוזיאון פארק האחדות באדיס אבבה

מוזיאון פארק האחדות (Unity Park) הוא אחד המוזיאונים החדשים באדיס אבבה. הוא נפתח לציבור באוקטובר 2019. המקום נמצא בארמון שנוסד ע"י הקיסר מלניק ה-2 ושימש את שליטי אתיופיה לדורותיהם במהלך כמאה שנה. הפארק במקום משתרע על כ-160 דונם והמוזיאון כולל מספר מתחמים מעניינים.


מוזיאון פארק האחדות באדיס אבבה

מוזיאון פארק האחדות באדיס אבבה

אולם הטקסים הישן

אולם האירועים שמכונה Gibir adarash נבנה בתקופתו של מלניק ה-2 ויכול לארח כ-8000 איש. בעבר הקיסר היילה סלאסי אירח בו נשף לאבות המייסדים של OAU (ארגון אחדות אפריקה) ב-1963. ב-2019 אבי אחמד (ראש ממשלת אתיופיה וחתן פרס נובל לשלום לשנה זו) אירח במקום ארוחת ערב לגיוס 5 מיליון ביר לפרויקט "Beautification of Addis Ababa".


תכנון טיולים באנר

אולם הכתר

אולם זה שימש את מלכי אתיופיה לפגישות עם מושלי המחוזות של המדינה, הן לצורך דיון בסוגיות מקומיות והן לצורך קבלת החלטות. כמו כן, המקום שימוש גם לקבלות פנים של אצילים ונכבדים זרים, למשל המלכה אליזבת ה-2, נשיא צרפת שארל דה-גול, נשיא יוגוסלביה טיטו התארחו במקום בתקופת שלטונו של הקיסר היילה סילאסי. במהלך משטר הדרג באתיופיה המקום שימוש כאולם של הוועד המרכזי של החונטה הצבאית והתקבלו בו החלטות היסטוריות רבות. למשל, ההכרזה על הפקעת האדמות הכפריות, ההחלטה להרוג פקידים בכירים ששימשו בשלטונו של הקיסר היילה סילאסי ועוד.

airalo ad

האולם מעוטר בסטוקות המכסות את הקירות ואת התקרה ושמו נובע מהכיסא הגדול והזהוב במרכזו. בבסיס העמודים התומכים בחופה האוחזת בכתר יש חלקים המעוטרים במגן דוד, סמלם של קיסרי אתיופיה. בחלקם העליון של העמודים יש פסלים של מלאכים המושיטים את זרועותיהם לברכה. באולם זה נמצאת התערוכה המרכזית של המוזיאון שמציגה את ההיסטוריה והתרבות של אתיופיה. התצוגה מתחקה אחר התפתחותה של אתיופיה דרך אגדות, אמונות תרבותיות, ממשלות שונות ואירועים היסטוריים – חלקם התרחשו כאן בארמון.

מתחם ארמון הקיסר מלניק השני

מתחם זה כולל מבנה מתומן ומבנים היסטוריים שונים שנבנו בתקופתו של הקיסר מלניק ה-2, למשל חדר התפילות הפרטי של הקיסר, מגדל השמירה שלו, משרדו, חדר השינה וחדר הקבלה שלו.

כמו כן, המתחם כולל את חדר השינה של אשת הקיסר טאיטו בטול, חדר ההמתנה של שר הבטחון האתיופי, חדרי השינה של הנסיכים, החדר של מועצת השרים וכן אולם אירועים קטן. במתחם זה הותקן הטלפון הראשון באתיופיה, כך שיש לו משמעות היסטורית ולא רק ארכיטקטונית.

ביתן המחוזות האתיופיים

ביתן זה הוא אטרקציה בפני עצמה שמציגה את הנכסים התרבותיים, ההיסטוריים והטבעיים של המחוזות השונים באתיופיה באמצעות סרטון וידאו ויצירות אמנות כמו ציורים ופסלים.

ביתן המחוזות האתיופים במוזיאון פארק האחדות

ביתן המחוזות האתיופים במוזיאון פארק האחדות

הגן המסורתי האתיופי

אזור זה מציג את הצמחים המקומיים וסגנונות הבנייה המסורתיים של האזורים הכפריים באתיופיה, למשל צמחים שניתן לעשות בהם שימוש כתרופות, קישוט, תבלינים, ייצור של מזון ומשקאות וכן לייצור רהיטים.

גן זה מדגים את אופן פרנסתם של הקהילות והנוף הכפרי באתיופיה בצורה סמלית, למשל באמצעות פסלי עץ שונים, בתי בוץ, בתים שעשויים מאבן ומעץ ועוד. כל המבנים בגן זה נבנו בעבודת יד תוך שימוש בידע מקומי ללא התערבות מכנית, מה שהביא לידי ביטוי את הכישורים המסורתיים של אנשי מקצוע בתחומים שונים.

גן החיות האתיופי (גן האריות)

גן החיות משמר ומציג את עולם החי והצומח של אתיופיה. נכון להיום הוא כולל יותר מ-20 מינים של בעלי חיים וצמחים.

גן החיות האפריקאי

שואף לשמר ולהציג את החי והצומח הייחודיים של האפריקה. במקום 40 מינים ו-312 בעלי חיים וצמחים מכל רחבי אפריקה וכן אקווריום גדול.

מלונות וגסטהאוסים מעולים באדיס אבבה

שעות פתיחה ורכישת כרטיסים למוזיאון

המקום פתוח כל יום בין השעות 09:30-12:30 ובין -13:30-16:30. ניתן לרכוש כרטיסים בשני אופנים:

  • מסרון – שליחת מסרון למספר 6030 וציון התאריך והחודש של הביקור (למשל 05 12 מייצג את היום 5.12). התשובה תכלול הוראות לרכישה ובהמשך את הכרטיסים.
  • טלפון חכם – רכישת כרטיס באמצעות טלפון חכם דרך אתר המוזיאון.

עלות כניסה ומידע נוסף

  • כניסה רגילה – 20 ביר
  • כניסת אח"מים שכוללת סיור מודרך במתחם ארמון הקיסר – 100 ביר לאדם
  • ילדים עד גיל 12 פטורים מתשלום

כל הקניות במוזיאון לרבות מזכרות, אוכל ושתייה מתבצעות במזומן בלבד. לרשותכם עומדים כספומטים ברחבי המקום למשיכת כספים ולהמרתם למטבע המקומי.

  • כתובת – Niger St, Addis Ababa, Ethiopia
  • טלפון – 251-111226767
  • דואר אלקטרוני – contact@unitypark.et
  • אתר אינטרנט