אדיס אבבה נבחרה כאחת מ-50 הערים שחובה לבקר בהם ב-2020

כמו בכל שנה, גם בסוף השנה הנוכחית (2019) מגזין התיירות Travel + Leisure מסמן את 50 היעדים הטובים ביותר לשנה הבאה, הן לטיולי סולו והן לטיולים במסגרת חופשה משפחתית. במגזין משקללים את הפסטיבלים, המלונות, המסעדות והאטרקציות בכל יעד, גולשים בחשבונות האינסטגרם של בלוגרי טיולים ועוד.

התוצאה היא רשימת יעדים שכל אחד ימצא בהם את מבוקשו מבחינת אוכל, קניות, תרבות, היסטוריה וטבע. השנה במקום הראשון נבחרה בירת אתיופיה אדיס אבבה. הנה המקומות שאנשי המגזין טוענים שאסור לכם לפספס בעיר.

מוזיאון פארק האחדות

פתיחת מוזיאון פארק האחדות לציבור הוא מבחינת המגזין ההוכחה לכך שאתיופיה משנה את פניה. המוזיאון נמצא בארמון מהמאה ה-19 ששימש את קיסר אתיופיה מלניק ה-2, אבל למרות שהוא התנשא מעל העיר כסמל לשלטון הקיסרי במדינה הוא עמד בשיממונו זמן רב.

אחרי שנתיים של כהונה בתפקיד ראש הממשלה ועם פרס נובל לשלום בכיס – ראש הממשלה האתיופי אבי אחמד פתח את הארמון לציבור, גייס את האמן המקומי Elias Sime לבנות במקום גן ציבורי והפך את היוצרות: במקום מתחם קיסרי סגור לקהל – אזור ציבורי קהילתי לתועלת האזרחים.

מוזיאון פארק האחדות באדיס אבבה

הרחבת שדה התעופה

שדה התעופה של אדיס אבבה שילש את הקיבולת שלו ונפתחו בו קווים חדשים, כך שהיום יותר מתמיד קל לטוס לאתיופיה. לאלו מכם שלא מעוניינים להרחיק מהאזור (למשל אלו שמגיעים בטיסת קונקשן), המגזין ממליץ להזמין מקום באחד משני המלונות שנמצאים בסמיכות אליו:

Booking.com

פסטיבל Addis Foto Fest

זהו פסטיבל צילום דו-שנתי שייערך בפעם הבאה בדצמבר 2020, כך שלדברי המגזין הוא קורת גג ופלטפורמה מצוינת לצפות בעבודתם של טובי הצלמים האתיופים. היתרון הגדול הוא העובדה שהיצירות מוצגות במקום אחד, כך שלא תאלצו לכתת את רגליכם בין הגלריות השונות שבהן הן מוצגות כמו St. George Gallery, Addis Fine Art, ו-LeLa Gallery

אחת התמונות שהוצגה בפסטיבל הקודם – כמרים אתיופיים בטקס הטימקט

מוזיאון Zoma

מוזיאון זומה נפתח לאחר 20 שנה שהוקדשו לתהליך התכנון והבנייה. המוזיאון ממוקם בשכונת מקניסה ומשלב אמנות אתיופיה ישנה וחדשה תוך שימוש בארכיטקטורה מלבנית כתפאורה, כך שהוא נותן במה להשפעות המסורתיות והמודרניות המגדירות את אתיופיה כיום.

לא יודעים מה איתכם אבל אנחנו השתכנענו שאדיס אבבה היא יעד חובה ל-2020. אז מה אתם אומרים?