מזרח אתיופיה

פולי קפה

במרחבי מזרח אתיופיה יש קיצוניות גאוגרפית מדהימה. בצפון – מישור מלח בעומק של 116 מטר מתחת לפני הים ובדרום – הרי בייל שמתנשאים לגובה של 4300 מטר מעל פני הים ושפע של חיות בר כגון זאבי הרים. בין הקצוות האקלימיים האלו נמצאים מדרונות שופעים, אגמים מקסימים ויערות בתוליים. כמו כן נמצאת באזור העיר ההיסטורית של הארר שהיא הלב הרוחני של המוסלמים באתיופיה.

  • מישורי מדבר דנקיל הם בית גידול סוריאליסטי עם מישורי מלח מבהיקים בלובנם וגייזרים צבעוניים.
  • הר הגעש ארטה אלה הוא מרהיב לצפייה ביום ובלילה עת מתפרצת המאגמה כקלחת מבעבעת במזרקות של זיקוקין אדומים.
  • הראר היא מצודה מוקפת חומה היא הישוב המוסלמי הרביעי בקדושתו בעולם והוא הוכר כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו. העיר מרושתת במבוך של מסגדים ומקדשים איסלמיים קדומים, שווקים הומים שמציעים תבלינים ארומטיים וקפה טרי שפוליו נקטפו מעצי הקפה שבסביבה.
  • הפארק הלאומי הר בייל הוא יעד לטיולים מרהיבים ברכב. פארק זה מאכלס את המגוון הביולוגי החשוב ביותר באתיופיה והוא אחד מחמשת אתרי הצפרות החשובים באפריקה. במקום חיות אנדמיות רבות כמו הזאב האתיופי שנמצא בסכנת הכחדה. בדרום הפארק נמצא יער של עצים מסוקסים שמשתרע על שטח נרחב.
  • מערות סוף עומר מגולפות כמבוך ע”י נהר ווב והן נגישות רק ברגל. מערות אלו הן אתר עלייה לרגל והן נקראות על שמו של השייך שמצא בהן מקלט במאה ה-12.
  • הפארק הלאומי אווש כולל מכתשים ומפלים והוא יעד צפרות ואפשרות לצפות בחיות כמו ראמים וקופים בסביבתם הטבעית.
  • דירה דאווה
  • אגם לנגאנו

לינה במזרח אתיופיה

אירוח ברמה בינלאומית זמין בדרום הרי בייל ובבישופטו. אירוח ברמה בינונית ניתן להשיג בערים מרכזיות ואירוח בתקציב נמוך אפשרי גם בכפרים. ניתן ללון בקמפינג בדנקיל ובטרקים בפארק הלאומי הרי בייל. לפירוט על מקומות הלינה השונים הקליקו כאן

אגם לנגאנו - מזרח אתיופיה

אגם לנגאנו – מזרח אתיופיה

חגים בצפון אתיופיה

  • 1.10 – פסטיבל הודיה צבעוני באורמו שכולל השטת עלים ופרחים כהודיה לטבע. תיירים מוזמנים בברכה.

האקלים במזרח אתיופיה

האקלים במזרח אתיופיה נע בין חום לוהט לטמפרטורות מקפיאות ולכן נדרשת התאמת הבגדים לאזור שבו מבקרים. תכנון טיולים חייב להיעשות בקפידה בהתחשב באקלים כמו למשל לטפס בשבילים הלא מוצלים של ארטה בשעות אחר הצהריים.

איך מגיעים אל מזרח אתיופיה

בטיסה

אתיופיאן אירליינס מבצעת טיסות סדירות בין אדיס אבבה לערים מרכזיות במזרח אתיופיה. בשנת 2016 מתוכנן להיפתח שדה תעופה בפארק הלאומי בהרי בייל. חברות תעופה מקומיות מציעות טיסות שכר וטיסות לפי דרישה.

ברכב

רוב הכבישים הם כבישי אספלט אך מיעוטם אינם סלולים ומתאימים לטיולי 4*4 (למשל בפארקים הלאומיים). טיולים בדנקיל נעשים לרוב באופן מאורגן באמצעות רכבי 4*4 ויש לקחת בחשבון שהות של לפחות 2 לילות במקום.

הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם