נשים מטיילות באתיופיה

אישה מכסה את הפנים עם סוודר

אולי תתפלאו לדעת, אבל באתיופיה מקובל לראות נשים מקומיות רבות שנוסעות לבד, מנהלות מסחר ועוד, כך שהעובדה שאתן נשים לא תפתיע את המקומיים אלא יותר העובדה שאתן לבנות.

רוב האתיופים רוצים שתחזרו מאתיופיה עם רשמים חיוביים ולכן אתן בטוחות פעמיים: גם לא יציקו לכן וגם לרוב, אם יקרה משהו, יהיה מי שיעמוד לצדכן. חשוב לזכור שרוב המקומות באתיופיה הומים מאדם, כך שהסיכוי להטרדה נמוך. אם כבר תיתקלו באירוע מצער, היעד יהיה דברי הערך שלכן ולא אתן. בנוסף, פשעים אלימים באתיופיה הם עניין נדיר במיוחד להשוואה למדינות המערב ולארץ.

עם זאת, מבחינה סטטיסטית לרוב הגברים המקומיים שיפנו אליכן לא יהיו כוונות חיוביות, לכן אנחנו ממליצים על צעדי הבטיחות הבאים (שאגב, רובם מתאימים גם לגברים).

  • במקרה הצורך בקשו עזרה מנשים ולא מגברים למרות שלרוב גברים דוברים אנגלית טובה יותר.
  • אל תסתובבו לבד בלילה במיוחד באזורים חשוכים. אנחנו ממליצים להזמין מונית ליתר בטחון ואל תדאגו – המחיר נמוך להפליא.
  • אל תשתו יותר מדי אלכוהול ואל תשאירו את המשקאות שלכן ללא השגחה במקומות ציבוריים.
  • אל תישאו על גופכן דברי ערך בולטים (למשל תכשיטים) ואל תסתובבו עם סכומי כסף גדולים. אנחנו ממליצים לשאת סכומים קטנים בארנק ואת השאר בכספת במלון או בחגורת כסף.
  • התעלמו מכל המדריכים מטעם עצמם ומכל מי שמזמין אתכן ל"טקס קפה" כשאתן בגפכן.

שופינג באתיופיה

בקשר לקניות, אדיס אבבה מומלצת ובעיקר שוק מרקטו הגדול שבעיר. אבל גם בערים ובעיירות יש לרוב שוק מרכזי אחד. מחפשת רעיונות למתנות מאתיופיה? קראי את הכתבה הזו.

איפה ישנים?


בנוסף, אנחנו ממליצים לכן (וגם לגברים כמובן) לשכור את שירותיו של מדריך מקומי וליהנות מכל העולמות: גם מתורגמן, גם שומר ראש וגם מדריך. למעשה, עם הקפדה על כמה כללי זהירות בסיסיים, אתיופיה היא לא רק בטוחה לנשים, אלא ידידותית ונוחה כך שאן שום סיבה לוותר עליה.