לליבלה ואני

אם אתם מחפשים חוויות רוחניות שלא תמצאו בשום מקום אחר – אתם מוזמנים להגיע ללליבלה שבצפון אתיופיה. אנחנו חושבים שהעיר ראויה להרבה יותר תשומת לב מאשר היא מקבלת היום, אבל חלק מהקסם שלה טמון במסתוריות התת-קרקעית שלה כך שמדובר למעשה באתר והיפוכו.


‏‏כנסייה עתיקה בלליבלה
‏‏כנסייה עתיקה בלליבלה

הכנסיות בללילבלה מרתקות מבחינה היסטורית, אנתרופולוגית, דתית ואדריכלית. הן נבנו במאה ה-12 מחדש שוב לאחר שהכנסיות המקוריות נכבשו ע" המוסלמים.

מבחינה אנתרופולוגית הן מעניינות כי לפי האגדה המקומית הן נבנו ע"י מלאכים, אבל לפי דעתנו הן מרתקות במיוחד מבחינה אדריכלית הודות לעובדה אחת – הכנסיות נחצבו בסלע ללא שימוש בכלים מכניים כלשהם. בניגוד למבנים דתיים רבים בעולם – הכנסיות בלליבלה עדיין פעילות ומשמשות כאתר עלייה לרגל כך שהן מרתקות גם מבחינה דתית.


תכנון טיולים באנר

מלונות מומלצים בלליבלה והסביבה

אוירה מיוחדת שאין במקומות אחרים

אנחנו ממליצים להקדיש לביקור במקום לפחות 3 ימים מסיבה אחת – אנחנו חושבים שאי אפשר לספוג את האוירה של לליבלה בזמן מועט. קחו את הזמן כי כל כנסייה במקום יוצאת דופן בדרכה שלה.

airalo ad

אנחנו גילינו על בשרנו שהחל מהיום השני במקום גם אנחנו התחלנו לספוג את האוירה. למשל התחלנו ללכת לאט יותר, האזנו בקשב רב יותר לתפילות ואפילו שמנו יותר לב לתלבושות המיוחדות של הנזירים במקום: גלימות בצבעים שונים משובצות אבני חן ושמשיות מרהיבות שמייצגות את הנוכחות של רוח הקודש.

אפילו נשארנו יום נוסף כדי להשתתף בתפילות יום ראשון, למרות שזה הצריך מאיתנו לקום השכם בבוקר כי התפילות מתחילות הרבה לפני עלות השחר. ההשכמה המוקדמת כמובן הייתה מוצדקת כי החל מ-04:30 הסמטאות הצרות הוצפו בעולי רגל ששרו, התפללו, הדליקו קטורת ונרות ובעיקר לבשו לבן – מה שהפך את כל האירוע למיוחד במינו.

אמנם בפעם האחרונה קמנו בשעה הזו כשהיינו בטירונות במחנה 80, אבל אנחנו מוכנים לחזור לטירונות כל יום אם יבטיחו לנו שנצפה במופע זריחה שכזה. אל תתנו לעצמכם לפספס את החוויה הזו.