טרקים באתיופיה

גם אם טיילתם בכל העולם, תהיו בטוחים שהזיכרונות מהטרקים שתעשו באתיופיה ילוו אתכם עוד תקופה ארוכה. הנוף הייחודי של אתיופיה הוא מפתיע ומרהיב ויש משהו, רוחני כמעט, בהליכה אל האתרים ההיסטוריים המיוחדים שיש במדינה הזו.

באתיופיה יש המון שמורות טבע ופארקים לאומיים, הרבה אתרי מורשת עולמית כמו הפארק הלאומי פארק הרי סימיאן אשר נשלט על ידי הרמות הגבוהות שסביבו אשר מורדותיהם מובילים אל ערוצים וצוקי סלע דרמטיים.

באתיופיה יש שבילים טובים להליכה ולטיול. הם למעשה נתיבי התחבורה המשמשים את המקומיים וכדי לצעוד בהם צריך פשוט לשאול את האנשים מסביב. המרחקים שתקבלו כאן מהמקומיים יהיו נקובים בשעות או בימי הליכה. נסו להתרגל ואל תשכחו להצטייד היטב לפני היציאה לטרק. טרקים בגבהים שמעל 3000 מטרים הם יותר תובעניים מאשר בגבהים נמוכים ולכן הם מתאימים יותר למיטיבי לכת ולטיילים מנוסים. אם יש ספק – אין ספק, הוציאו קצת כסף ושכרו מדריך. בחלק מהמסלולים יש מקומות לינה לאורך הדרך.

  • הפארק הלאומי הרי סימיאן הוא אתר הטרקים הפופולרי ביותר באתיופיה ונחשב למקום היפה במדינה. פארק זה כולל את הר Ras Dejen, ההר החמישי בגובהו באפריקה שמתנשא לגובה של 4533 מטר.
  • הפארק הלאומי הרי באלה מאפשר ללכת במסלולים מגוונים כמו נחלים גועשים ויערות עד ירוקים. בנוסף, הרים אלו הם ביתם של חיות אנדמיות כמו קופים והזאב האתיופי. טרקים במתלולי גרלטה ואיזור הכנסיות של גרלטה יאפשרו לכם לפסוע בשבילים עתיקים בדרך לכנסיות מרהיבות ביופיין שחצובות בצוקי אבן חול.
  • ניתן לטייל באמצעות טיולים מודרכים גם במקומות נוספים כמו הר Abune Yoseph ליד לליבלה, מישור Guassa שנמצא צפונית לאדיס אבבה וכן בהרי אבבה-דודולה. האחרונים משלבים גם נוף הרי פראי, צפייה בחיות בר ומפגש עם קהילות אתיופיות כפריות.

העונה הטובה ביותר לטרקים באתיופיה היא מספטמבר עד אפריל כשהאויר יבש ומעט קריר. החודשים ספטמבר עד נובמבר הם הכי טובים לטרקים מכיוון שאחרי גשמי הקיץ הנוף הוא ירוק והאויר צלול.