רפטינג באתיופיה

מסע הרפטינג המומלץ ביותר באתיופיה הוא על נהר האומו. נהר האומו מתפתל לאורך יותר מ-750 ק"מ ומכיוון ודרכי הגישה לנהר לא נוחות בעליל, הדרך הכמעט יחידה לטייל לאורכו היא ברפטינג. יש המון חברות שמציעות טיולי רפטינג לאורך הנהר. כאלה שאורכים כמה ימים וכאלה שאורכים כמה שבועות.

רפטינג לאורך נהר האומו מדורג כאחד ממסעות הרפטינג הגדולים בעולם. יש בו הכל: אתגר, שפע של חיות בר, ציפורים, נוף בראשית יפה וילידים. זהו מסע בזמן, לעידן אחר, שדי מנותק מהעולם המודרני. רפטינג באתיופיה מיועד לכל הרפתקן ברוחו כי גם בפינות הנידחות ביותר של אתיופיה בסופו של דבר ניתן לראות כבישים, גשרים ובניינים. רפטינג על האומו הוא מסע אל "עולם הולך ונעלם".

חלקו העליון של הנהר הוא גועש וסוער. לאורכו יש קניונים צרים, יערות, מעיינות חמים, חיות בר וילידי שבטים בלבוש חוה אמנו. לאורך הנהר יש אתרי קמפינג גדולים, אוכל מעולה הכולל פרות טריים, ירקות, בשר ומוצרי חלב, לחם, פשטידות ועוגות אפויות בתנור.

הנוף לאורך כל השייט הוא מגוון מאוד. לאורך הנהר תראו תנינים מתחממים בשמש, קופים קופצים בין העצים, בבונים נוהמים ולפעמים אפילו אריות, נמרים, וכלבי בר.