ספארי באתיופיה


אריות, קופים, ציפורים, היפופוטמים, קרנפים ונמרים הם רק כמה מבעלי החיים הרבים אותם תוכלו לראות במסע ספארי באתיופיה.

כשאתם שומעים את צמד המילים "ספארי באתיופיה", על מה אתם חושבים? האם אתם חושבים על קילומטרים של כרי דשא עם החיות הללו ברקע? או שמא אתם מדמיינים מפגש עם שבטים מקומיים, דרכם אתם יכולים לחוות תרבות חדשה?

לא משנה מה יש לכם בראש, כשאתם שומעים על ספארי באתיופיה דבר אחד בטוח: זו חוויה יוצאת דופן ויוצאת מן הכלל! אם אתם מחפשים חוויה של פעם בחיים, ספארי באתיופיה זה הדבר בשבילכם.

כשאתם רוצים להזמין ספארי מהארץ, כדאי לברר את כל הפרטים הקטנים של ההזמנה כדי שתוכלו לנצל את מלוא היתרונות של מה שמחכה לכם באתיופיה.

ההיסטוריה של הספארי האתיופי

דבר ראשון, "ספארי" הוא בעצם "מסע" בסווהילי. בעבר, כשהיו משתמשים במיל ספארי הכוונה היתה למסע צייד, אבל היום, למילה הזו יש משמעות אחרת, זו בעצם חווייה רכובה שבה יש לכם את ההזדמנות לחוש מקרוב ובאופן אישי את הטבע ואת חיות הבר האפריקניות שנמצאות באתיופיה. בחלק מהספארי באתיופיה יש היום מקומות לינה ואירוח ממש באתרים קרוב מאוד לחיות הבר.

מה שחובה לדעת על ספארי באתיופיה

באפריקה, חמשת בעלי החיים המסוכנים ביותר, או “חמשת הגדולים” כפי שהם נקראים בקיצור, הם: התאו, האריה, הפיל, הנמר והקרנף. ציידים הם אלו שטבעו את המונח הזה, המתייחס לחמש החיות שהכי קשה לצוד במסגרת הספארי.

רוב המטיילים שמגיעים לספארי באתיופיה צריכים לקחת בחשבון שהחיות הללו לא נראות כל הזמן. את הנמרים הכי קשה לראות מבין החמישיה מכיוון שהם מאוד תזזיתיים והם לרוב נעים בפרטים בודדים.

כמו שכתבנו, תצפיות על בעלי החיים במסגרת ספארי באתיופיה הם לא עניין ודאי, אך הזמן הטוב ביותר לראות אותם הוא ממש לפני שהשמש זורחת. צאו לספארי סביב 5:30 בבוקר כדי לתת לעצמכם את הסיכוי הטוב ביותר לראות את חמשת הגדולים הללו.

את האריות והנמרים הכי קל למצוא ממש לפני שהשמש עולה, כי הם בעלי חיים ליליים – אז הם משוטטים וצדים במהלך הלילה ולקראת הבוקר הם מתחילים לחפש צל ומחסה מהחום הכבד. חשוב לשמור על אוזניים ועיניים פתוחות כי גם החיות עושות בדיוק את אותו הדבר כדי לאתר מתחרים, טורפים או טרף פוטנציאלי.

יש באתיופיה סוגי ספארי שונים וניתן למצוא חבילות שונות או לבנות את המסלול לבד (למי שמנוסה בכך). אם אתם מתכננים טיול לזוג או טיול משפחתי, חפשו חבילה שתתאים לכם. עם או בלי לינה, עם או בלי ארוחות צהריים ועוד.